Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowity weekend saperów. Znaleziono dwa pociski artyleryjskie i amunicję

Fot. KWP Olsztyn

Ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, w Warmińsko-Mazurskiem wciąż znajdowane są niewybuchy. W miniony weekend saperzy w regionie unieszkodliwiali dwa takie znaleziska.

W lesie w miejscowości Przeździęk Wielki w gminie Wielbark strażnik leśny znalazł dwa pociski artyleryjskie. Zauważył je w ziemi podczas przygotowywania gruntu pod sadzonki drzew. Natomiast w gminie Jedwabno, w czasie prac porządkowych na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Kot kobieta znalazła 100 sztuk amunicji do broni typu Mauser. Okazało się, że w budynku mieścił się kiedyś posterunek Milicji Obywatelskiej.

Policjanci przypominają, że niezależnie od daty produkcji niewybuchy zachowują swoje właściwości i mogą eksplodować. Nie wolno ich odkopywać, dotykać ani podnosić. Miejsce takiego znaleziska trzeba wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować policję lub inne służby.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, las, saperzy, amunicja, pocisk artyleryjski
Nie żyje grzybiarz. Mężczyzny przez tydzień szukało ponad pięćdziesięciu policjantów

40-letni mieszkaniec Parkoszewa w powiecie bartoszyckim nie żyje. Mężczyzna wyszedł na grzyby 13 października. Rodzina znalazła jego ciało w lesie, na podmokłym terenie. Mężczyzny szukało ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV