Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowity tydzień policjantów w Warmińsko-Mazurskiem. Mundurowi zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków

Fot. KMP Olsztyn

Warmińsko – mazurscy policjanci tylko w tym tygodniu zabezpieczyli blisko kilogram środków odurzających i zatrzymali cztery osoby podejrzane o przestępczość narkotykową. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Listę otwiera 31-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli blisko 630 g marihuany, ponad 30 g amfetaminy i trzy krzewy konopi indyjskich.

We wtorek w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się mężczyznach na jednej z ulic w mieście. Policjanci przy 41-latku i 19-latku oraz w ich aucie znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego oraz białym proszkiem. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. W mieszkania 41-latka znaleźli kolejne partie zabronionych substancji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów narkotyków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina

– mówi sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Ponadto, w tym mieszkaniu funkcjonariusze zastali 24-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

Policjanci zapukali też do 24-latka z gminy Ostróda. Znaleźli u niego blisko 130 g amfetaminy i ponad siedemdziesiąt tabletek ekstazy. Młody mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się.

Wszystkim zatrzymanym za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Olsztyn

 

Autor: A. Socha/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, amfetamina, narkotyki, zarzuty, marihuana, zatrzymanie, środki odurzające
Błąd lekarski i ciężki uszczerbek na zdrowiu. Są zarzuty wobec lekarzy z Olecka

Prokuratura zarzuca dwójce lekarzy z oleckiego szpitala Olmedica nieumyślne spowodowanie u rodzącej i jej dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do sądu trafił akt oskarżenia. Sprawa dotyczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV