Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej na wystawie w Olsztynie

36 plakatów wybitnych twórców z Czech, Słowacji, Węgier i Polski zaprezentowano w olsztyńskiej galerii Stary Ratusz. Objazdowa wystawa powstała, by podkreślić związek artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w 30. rocznicę jej utworzenia.

Na promocję tego wydarzenia wybrano plakat, jako kreację przemawiającą do odbiorcy swoim artystycznym językiem – podkreśliła kuratorka galerii Iwona Bolińska-Walendzik.

Wystawa pokazuje jak bardzo aktualny jest plakat bez względu na to, kiedy powstał. Jego wartość i przekaz cały czas jest mówi do nas uniwersalnym językiem sztuki (…)  Każdy twórca mówi do nas kodami dostępnymi w kulturze przez to dostępnymi dla odbiorcy.

00:00 / 00:00

Każdy kraj reprezentuje troje artystów. Z Polski są to: Agnieszka Ziemiszewska, Lech Majewski oraz Władysław Pluta. Na wystawie oglądać można dzieła charakterystyczne dla ich twórców. Dotyczą różnych wydarzeń istotnych dla społeczności kraju, z którego pochodzą.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wystawa, artyści, Stary Ratusz, plakat
Tragiczny wypadek koło Olsztyna. Nie żyje 29-latek

Policja ustala okoliczności tragicznego wypadku na trasie Butryny-Nowa Kaletka na drodze wojewódzkiej 598. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy kierujący bmw, z nieznanych przyczyn, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV