Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy zwycięzców morderczego maratonu

Anna Trykosko. Fot. Małgorzata Zbrożek

144 zawodników wzięło udział w „Ełckiej Zmarzlinie”. Pieszy maraton dla wytrwałych zorganizowano po raz czwarty.

Uczestnicy z całej Polski mieli do pokonania dystans 100 lub 50 kilometrów. Sześć osób wycofało się w trakcie marszu na dłuższym dystansie, a dwie osoby nie ukończyły trasy 50-kilometrowej.

Jako jedyna kobieta dystans 100 kilometrów w czasie 22 godzin i 37 minut przeszła Anna Trykosko z Warszawy. Pani Anna nie jest sportowcem i nie przygotowuje się specjalnie do takich maratonów. Po prostu co jakiś czas bierze udział w tego typu imprezach.

Zwycięzca na 100 kilometrów wśród panów – Andrzej Buchajewicz (drugi z lewej). Fot. M. Zbrożek

Jako pierwszy wśród panów 100 kilometrów w czasie zaledwie 11 godzin i 15 minut pokonał Andrzej Buchajewicz z Retmanki. Zwycięzca bierze udział w 10 tego typu maratonach rocznie. W Ełku jest po raz drugi. W tym roku najwięcej trudności sprawiło mu przejście przez bagno.

Na dystansie 50 kilometrów wśród kobiet najlepsza była Magdalena Gruzie z Warszawy z czasem 6,5 godziny, a wśród panów Krzysztof Lisak, który trasę pokonał w 4 godziny 50 minut. (mzbroż/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w maraton
170 zawodników wystartuje w maratonie Ełcka Zmarzlina

Do Ełku zjeżdżają się uczestnicy Maratonu Pieszego "Ełcka Zmarzlina" Udział w imprezie zapowiedziało 170 śmiałków z całej Polski. Przemierzając bez przerwy trasę 50 lub 100 kilometrów...

Zamknij
RadioOlsztynTV