Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kowalewski: „To nie była decyzja typu last minute”. Poznaliśmy nowego dyrektora sportowego Stomilu Olsztyn

Fot. stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn ma nowego dyrektora sportowego. Remigiusza Lembowicza od stycznia zastąpi na tym stanowisku jedna z Legend klubu – Sylwester Czereszewski. Tym samym były reprezentant Polski żegna się ze sztabem trenerskim, w którym był asystentem Piotra Zajączkowskiego.

Wieczorem Maciej Świniarski rozmawiał o tej decyzji z prezesem Stomilu – Wojciechem Kowalewskim:

„Pele z Klewek” do Olsztyna trafił z Korony Klewki wiosną 1989 roku. W Stomilu grał (z krótką przerwą na występy w Gwardii Szczytno jesienią 1992 roku) do rundy jesiennej 1996 roku. W przerwie zimowej trafił do warszawskiej Legii. Jako jeszcze zawodnik biało-niebieskich  zadebiutował w reprezentacji Polski. Ówczesny selekcjoner naszej reprezentacji Henryk Apostel powołał Sylwestra Czereszewskiego na mecz eliminacji EURO 1996 Polska – Azerbejdżan rozegranego 12. października 1994 roku.

Cztery lata później Sylwester Czereszewski został okrzyknięty „Królem Burgas” po zdobyciu dwóch bramek w eliminacjach do EURO 2000 w wyjazdowym spotkaniu z Bułgarią. Ogólny bilans  rozegranych meczów z orzełkiem na piersi to dwadzieścia trzy występy i cztery bramki.

W Stomilu wystąpił łącznie w stu osiemdziesięciu trzech spotkaniach i zdobył czterdzieści siedem bramek.

 

M.Świniarski, stomilolsztyn.com
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn, Sylwester Czereszewski
Jakub Mosakowski: Nie będę zdradzał skąd są telefony

Mimo, że w tym roku zdawał maturę, był pewnym punktem obrony olsztyńskiego Stomilu. Jakub Mosakowski coraz częściej zwraca uwagę scoutów bogatszych klubów, niż olsztyński. Jak mówi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV