Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy laureatów 27. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych

Laureaci 27. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Fot. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Zakończyły się 27. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Podczas Gali wieńczącej wydarzenie przyznano nagrody aktorom i pracownikom Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

W plebiscycie widzów na najpopularniejszych aktorów zwyciężyli: Katarzyna Kropidłowska i Wojciech Rydzio. Irena Telesz-Burczyk otrzymała nagrodę za rolę drugoplanową w spektaklu Czuwanie Morrisa Panycha w reżyserii Justyny Celedy. Dyrektor teatru Zbigniew Brzoza swoją nagrodę przyznał maszynistom teatralnym. Wśród nagrodzonych znaleźli się także Marta Markowicz i Marcin Kiszluk, których wyróżniła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie.

-Uczniowie obejrzeli wszystkie spektakle Teatru Jaracza, a ulubionych aktorów wybrali w głosowaniu – mówi nauczyciel Jarosław Olejnik.

00:00 / 00:00

Nagroda aktorska przyznana przez młodzież cieszy szczególnie – podkreśla Marcin Kiszluk.

00:00 / 00:00

Uczniowie z Kętrzyna jako wierni widzowie Teatru Jaracza mają w dorobku Maskę dla Szkoły Kulturalnie Zakręconej, a w tym roku ta nagroda przypadła Zespołowi Szkół Budowlanych w Olsztynie.

Autor: A.Lipczyńska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gala
Mazurek Dąbrowskiego, pieśni patriotyczne, odznaczenia i wyróżnienia. Uroczysta gala z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Medale i odznaczenia otrzymali zasłużeni w walce o niepodległość Polski oraz niosący pamięć o tych wydarzeniach. W Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie trwa uroczysta gala jubileuszowa....

Zamknij
RadioOlsztynTV