Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożegnaliśmy naszą redakcyjną koleżankę Basię Grygorowicz

Była uśmiechnięta, perfekcyjna i zawsze elegancka. Dziś pożegnaliśmy Basię Grygorowicz, która w Radiu Olsztyn przepracowała 26 lat. Odeszła po ciężkiej chorobie. W naszej pamięci pozostanie na zawsze.

W grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niej raka trzustki z przerzutami do wątroby. Pojawiła się jednak nadzieja. Basię zakwalifikowano na nierefundowaną operację metodą nanoknife. Na dzień przed wyjazdem na leczenie do kliniki w Bydgoszczy przeszła rozległy udar. Leczenie nowotworu zostało wstrzymane.

To było jak grom z jasnego nieba… dowiedzieć się na korytarzu radiowym, że koleżanka jest w tak ciężkiej opresji zdrowotnej. A potem bardzo szybko powstała myśl, tu w rozgłośni, żeby wspomóc Basię i jej rodzinę w tej ciężkiej chwili.

– wspomina Marek Markiewicz.

W lutym zorganizowaliśmy koncert „Śpiewajmy dla Niej” w olsztyńskim CEiKu. Na scenie wystąpili artyści: Czerwony Tulipan, Andrzej Brzozowski, Marta Andrzejczyk, Czyści jak Łza, Ania Broda, Bożena Kraczkowska i Cezary Makiewicz. Dzięki przeprowadzonej licytacji udało się uzbierać pieniądze, dzięki którym Basia mogła pojechać do kliniki w Niemczech na dalsze leczenie.

Niestety w poniedziałek dotarła do nas informacja o śmierci naszej koleżanki.

Basia Grygorowicz swoja przygodę z Radiem Olsztyn rozpoczęła 20 lipca 1992 r. Przez 26 lat pracowała w dziale administracji. Najpierw w sekretariacie, potem jako referent, a następnie jako główny specjalista do spraw zarządu.

Posłuchaj wspomnień o Basi Grygorowicz przygotowanych przez Kingę Kantor

00:00 / 00:00

Basię wspominali: Monika Szczygło, Anna Grabowska, Agnieszka Bugała, Marek Markiewicz, Ryszard Szmit i Leszek Tekielski.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wspomnienie, żałoba, video
Uczniowie z Elbląga walczą o zwycięstwo w międzynarodowym konkursie. [FILM]

Młodzież zakwalifikowała się do ścisłego finału  "Marie Curie 150 Creative Video Challenge". Minutowy film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 wspólnie z Centrum Radioterapii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV