Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar kamienicy w Iławie. Trzy osoby przewiezione do szpitala

Fot. OSP Iława

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala na obserwację po pożarze kamienicy przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Dymem podtruli się policjant i dwie lokatorki.

W dużym, starym budynku lokale były przystosowane jako pokoje pracownicze wynajmowane przez Polaków, ale także wielu obcokrajowców. W chwili wybuchu pożaru w kamienicy było ponad 30 osób – mówi starszy kapitan Krzysztof Rutkowski ze straży pożarnej w Iławie.

Dym wydobywał się z piwnicy i klatką schodową unosił w górę. Odciął możliwość ucieczki osobom, które przebywały w budynku. Część z nich wydostała się samodzielnie, część musieliśmy ewakuować przez okna przy pomocy drabin.

00:00 / 00:00

Obecnie budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. O jego dalszym losie zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego. Władze Iławy zapewniły pogorzelcom nocleg.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, Iława
Kolejne jednostki OSP z regionu otrzymały promesy na zakup wozów strażackich

10 promes na zakup 10 wozów strażackich otrzymali komendanci jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów: działdowskiego, iławskiego, nowomiejskiego i ostródzkiego. Promesy odebrali w Ostródzie podczas uroczystości...

Zamknij
RadioOlsztynTV