Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powroty

Olsztyński malarz Jerzy Wojciech Bielecki urodził się w Sejnach, w niewielkim mieszkanku ulokowanym w miejscowym klasztorze podomińikańskim. Stąd w jego malarstwie wiele sejneńskich wątków i powrotów. Prezentujemy na zdjęciach malarza i jego obrazy w pomieszczeniach klasztoru podominikańskiego w Sejnach, gdzie przyszedł na świat i stale tam powraca. Zdjęcia Sławomir Ostrowski.

Jerzy W. Bielecki urodził się w 1955 roku, studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 1974-1979, specjalizacja: grafika warsztatowa w pracowni prof. E. Piotrowicza. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i ilustracją. Autor ponad trzydziestu wystaw indywidualnych na terenie Polski, a także USA i Francji. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1984 roku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach grupowych i zbiorowych, z których najważniejsze to: Ateny 1988 – „Dziesięciu Malarzy Polskich”, Los Angeles 1991 – „Atr Expo”, Santa Ana 1992 – „We Are”. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich, kolekcjach prywatnych w Europie, USA, Japonii, RPA. W marcu 2008 galeria Triada umieściła nazwisko artysty w „Kompasie Sztuki – rankingu polskich artystów współczesnych”.

 

Posłuchaj też sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Finał konkursu Pogranicze 2012

Rozstrzygnięto, organizowany przez Radio Olsztyn, ogólnopolski konkurs na reportaż radiowy Pogranicze 2012. Spośród 35 reportaży zwyciężyła audycja Małgorzaty Żerwe z Radia Gdańsk. Jury - w składzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV