Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powołano wojewódzkich koordynatorów ds. OSP. Czym będą się zajmować?

Fot. MSWiA

W Warszawie wręczono powołania 16 wojewódzkim koordynatorom ds. Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy będą dbali o współpracę z jednostkami OSP. W woj. warmińsko-mazurskim został nim starszy brygadier Tomasz Ostrowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Powołanie koordynatorów, w randze zastępcy komendanta wojewódzkiego, wynika z ustawy o OSP, która weszła w życie w tym roku.

Zależy mi na tym, żebyście byli wszędzie tam, gdzie będziecie potrzebni, dlatego musicie być w stałym kontakcie ze wszystkimi druhami. Macie rozwiązywać ich problemy i być na styku samorządu i OSP

– powiedział na uroczystości wręczenia nominacji komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

00:00 / 00:00

Z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zaznaczył, że Polska ma unikalny system ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego, oparty zarówno na służbie zawodowej, jak i ochotniczej. Jak dodał, 200 tysięcy razy w ciągu roku pierwsi na miejscu zdarzenia są właśnie strażacy ochotnicy.

00:00 / 00:00

Zgodnie z ustawą o OSP komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, przy pomocy wskazanego zastępcy, zapewnia wsparcie ochotniczych straży pożarnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a także współdziałanie ze związkami i stowarzyszeniami zrzeszającymi ochotnicze straże pożarne.

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, OSP
Coraz więcej interwencji w związku z silnym wiatrem w regionie

Już ponad 150 razy strażacy z Warmii i Mazur musieli interweniować z powodu porywistego wiatru. To przede wszystkim wyjazdy do połamanych drzew i konarów, zerwanych obróbek...

Zamknij
RadioOlsztynTV