Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat olsztyński z rekordowym wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy podpisały także Iława, Jeziorany i Pisz

Fot. D.Grzymska

Na Warmii i Mazurach podpisywane są kolejne umowy na dofinansowanie dróg samorządowych. Tym razem pieniądze trafią do samorządów z Olsztyna, Iławy, Jezioran i Pisza.

Rekordowa kwota, opiewająca na ponad 8,5 miliona złotych trafi do powiatu olsztyńskiego. Dzięki temu będzie można przeprowadzić modernizację aż siedmiu dróg powiatowych.

Natomiast do gminy wiejskiej Iława popłynie niepełna 700 tysięcy złotych i jak przyznaje wójt Krzysztof Harmaciński „kwota może nie jest duża, ale pozwoli na remonty czterech dróg, które mają ogromne znaczenie dla gminy”.

Rekordową liczbę umów złożyła gmina Jeziorany, bo aż 17, co oznacza, że aż 17 odcinków dróg czeka remont. W sumie z tegorocznego Funduszu Dróg Samorządowych podpisanych zostanie około 300 umów.

W tym roku na Warmii i Mazurach z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczono ponad 280 milionów złotych na zadania jednoroczne, a na zadania wieloletnie 350 milionów złotych.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje, Chojecki, Fundusz Dróg Samorządowych, Abako
Dwóch mężczyzn ukradło pieniądze na budowę stadionu rugby w Olsztynie. „Sprawcy muszą ponieść konsekwencje”

"Tym razem również nie odpuścimy" - mówią olsztyńscy rugbyści. Chodzi o kolejną w ostatnim czasie kradzież puszki z pieniędzmi na budowę nowego stadionu rugby przy ul....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV