Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat elbląski z tylko jednym legalnym kąpieliskiem. Mieszkańcy korzystają z dzikich plaż

Fot. Łukasz Węglewski

W powiecie elbląskim działa formalnie tylko jedno kąpielisko, spełniające wszystkie wymogi sanitarne i prawne. Mieści się ono w Parku Ekologicznym w Pasłęku.

Jest tam odpowiednia baza i ratownicy. Kolejny rok nie ma kąpielisk na południowym brzegu Zalewu Wiślanego. Są tam dzikie plaże i miejsca zagospodarowane, ale żaden z administratorów nie przystosował ich do kąpieli.

Innym przypadkiem jest rzeka Elbląg, gdzie obowiązuje całkowity zakaz. To ze względu na fakt, że jest ona obszarem portowymi i szlakiem żeglownym.

Są też inne powody – wyjaśnia Tomasz Świniarski z elbląskiego Urzędu Miasta.

Nie sposób na naszej rzece w łatwy, bezkosztowy sposób zrobić kąpielisko, które byłoby przystosowane do bezpiecznej kąpieli.

00:00 / 00:00

Mimo tego, że w powiecie elbląskim nie ma kąpielisk to wodne patrole policji i ratownicy z EL WOPR stale kontrolują rzekę Elbląg, jezioro Druzno czy Zalew Wiślany. Jednak nie zalecają pływania w tych miejscach, ponieważ nie ma tam ratowników.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. CHmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plaża, kąpielisko
Jedyne kąpielisko w powiecie elbląskim cieszy się dużym zainteresowaniem. „Spełnione są wszystkie normy”

Jedyne w powiecie elbląskim kąpielisko w Parku Ekologicznym w Pasłęku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W pierwszy wakacyjny weekend czas nad wodą spędzało około 700 osób dziennie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV