Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat elbląski z kolejnym tytułem Super Powiatu 2018

Sesja Rady Powiatu w Elblągu. Fot. powiat.elblag.pl

Powiat elbląski zdobył tytuł Super Powiatu 2018 oraz awansował w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Rok temu był dziesiąty, a teraz jest wiceliderem za Powiatem Augustowskim w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców.

Od 2012 roku Związek Powiatów Polskich ogłasza konkurs, który wyłania najbardziej aktywne samorządy. Najlepsze honorowane są tytułem Dobry Polski Samorząd. Powiat elbląski pnie się w tej drabince rok po roku. To wspólny sukces – mieszkańców, stowarzyszeń i pracowników – podkreśla starosta Maciej Romanowski. Co ważne – od początku publikacji wyników konkursu powiat elbląski znajduje się w czołówce rankingu.

Dodajmy, Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs. Eksperci Związku Powiatów Polskich oceniają kryteria ujęte w dziesięciu grupach tematycznych. Są to m.in.  działania proinwestycyjne i prorozwojowe, poprawa jakości obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa obywatelskiego czy współpraca krajowa i międzynarodowa.

Powiat Elbląski jest w tym roku jednym laureatem w województwie warmińsko – mazurskim.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powiat elbląski, Maciej Romanowski, Super Powiat 2018
Poznaliśmy zarząd powiatu elbląskiego. Nie będzie podziału na koalicję i opozycję

Maciej Romanowski ponownie został wybrany starostą elbląskim. Na czele rady powiatu stanęła Genowefa Kwoczek. Oboje są z Dobrego Samorządu, który wygrał wybory w powiecie elbląskim i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV