Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat braniewski otrzymał 2 miliony dotacji. Na co przeznaczy pieniądze?

2 miliony złotych otrzymał powiat braniewski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Władze powiatu finansowe wsparcie przeznaczą na termomodernizację budynku Zarządu Dróg Powiatowych.

Inwestycja polegać będzie m.in. na wymianie systemu ogrzewania, w tym starych kotłów grzewczych, które ogrzewają budynek, a także wymianie instalacji wodnej. Dodatkowo zlikwidowany zostanie stary komin.

Władze powiatu na termomodernizację budynku zabezpieczyły wkład własny w wysokości 450 tysięcy złotych. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji przetargowej. Prace mają rozpocząć się w tym roku.

Inwestycja będzie podzielona na 2 lata. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na Warmię i Mazury trafiły ponad 84 mln złotych, z czego 13,5 mln złotych przyznano jednostkom samorządu terytorialnego.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, Braniewo
Ogromny skaner prześwietli pociągi na granicy z Federacją Rosyjską [FILM, ZDJĘCIA]

Wkrótce na granicy Polski z Federacją Rosyjską uruchomiony zostanie najnowocześniejszy w kraju skaner kolejowy. Pierwsze pociągi, mogące wwozić nielegalny materiał,  zostaną prześwietlone w maju. Skaner zainstalowany...

Zamknij
RadioOlsztynTV