Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poważne nieprawidłowości w Mazurskim Parku Krajobrazowym

mapa Mazurskiego Parku Krajobrazowego

Pokaźna lista nieprawidłowości w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Olsztyńska delegatura NIK opublikowała wyniki kontroli, według której w dokumentacji panuje bałagan, a grunty były przekazywane podmiotom zewnętrznym, które na tym zarabiały.

W sumie park przekazał fundacjom, czy stowarzyszeniom 998 hektarów – mówi Andrzej Zyśk – dyrektor delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie i płacił podatek rolny. Dzierżawcy dostawali natomiast dopłaty unijne na łączną sumę ponad 4 milionów złotych.

Najwyższa Izba Kontroli wskazała również na wydzierżawienie 13 lat temu Folwarku Łuknajno aż na trzy dekady i na bardzo korzystnych warunkach. Pełniąca obowiązki dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego – Alicja Kruszelnicka przyznaje, że większość nieprawidłowości powstałych za rządów poprzednich dyrektorów udało się usunąć. Są jednak takie, gdzie będzie o to trudno, stąd – pomoc Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem nadzorczym.

Jak mówią urzędnicy, sprawa jest skomplikowana, ponieważ były dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego zginął 5 lat temu w wypadku samochodowym. (M.Świniarski/as)

Relacja Macieja Świniarskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, Park, zysk, nik, mazurski, krajobrazowy, nieprawidłowości
W Olsztynie podpisano umowę na rewitalizację parku Podzamcze

Ponad 8 i pół miliona złotych będzie kosztowało odnowienie Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą drugiego etapu prac, czyli olsztyńskim Przedsiębiorstwem...

Zamknij
RadioOlsztynTV