Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrzebują wsparcia, dlatego tworzą grupę integrującą ojców. „Tematów nie zabraknie”

Która szkoła cieszy się dobrą opinią, gdzie warto wybrać się z dzieckiem na wycieczkę, a także gdzie można otrzymać pomoc prawną? Od niedawna takimi informacjami internetowo mogą wymieniać się ojcowie z Olsztyna. Izabela Malewska rozmawiała z Mateuszem Gamdzykiem, pomysłodawcą jednej z takich społeczności.

W mediach społecznościowych działają nie tylko „mamuśki”. Panowie też chcą tworzyć w mediach społecznościowych lokalne grupy, gdzie mogą zadać szybkie pytanie i błyskawicznie uzyskać odpowiedź.

Na facebooku powstała grupa wsparcia skierowana do ojców ze stolicy Warmii i Mazur. Chociaż działa od niedawna liczy już kilkudziesięciu ojców. Jej pomysłodawcą i założycielem jest trener rozwoju osobistego i tata Mateusz Gamdzyk. Jak mówi, pozazdrościł takich grup stworzonych przez mamy.

Stało się tak za namową mojej żony i trochę z własnej inicjatywy. Na początek zbieram społeczność. To co znajdzie się na grupie będą generować sami ojcowie. Chciałbym, żeby były to informacje z ojcowskim humorem, wspierające ich w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami. Pierwsze posty już się pojawiły. To m.in. pytania: Co zrobić jak syn nie śpi? Jak przeprowadzić dzieci z jednego pokoju do innego? Jakie przedszkole wybrać? Z czasem chciałby, żeby pojawiały się tam ogłoszenia o ciekawych wydarzeniach, warsztatach i grupach wsparcia.

Mateusz Gamdzyk jest przekonany, że tematów nie zabraknie. Coraz więcej ojców chce decydować i wyrobić sobie zdanie o wyborze przedszkola, czy zajęć dodatkowych dla swoich pociech.

Będę to prowadził z humorem i luzem. Najważniejsze, żeby ojcowie mogli wymieniać doświadczenia między sobą (…) W internecie jest kilka dużych znanych grup ojcowskich. Pojawiają się tam tematy dotyczące tego, co zrobić jak mężczyzna rozstaje się z żoną, jak zadbać o dzieci, zadbać o prawa rodzicielskie i prawa do opieki nad dziećmi. Kaliber tych spraw jest ogromny.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Grupa „Ojcowie- Olsztyn i okolice” ma swój regulamin, w którym duży nacisk kładzie się na kulturę języka.


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za I. Malewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, ojciec, facebook, rodzic, grupa wsparcia, tata, media społecznościowe
Bliższe Spotkania – 22.02.2023

O internetowej grupie wsparcia ojców i waloryzacji rent i emerytur w Bliższych Spotkaniach Radia Olsztyn. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Która szkoła cieszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV