Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrącił pieszą i uciekł – nie uniknął surowej kary

fot. KWP

W trybie przyspieszonym zapadł wyrok w sprawie mieszkańca gminy Susz, który kilka dni temu potrącił w Iławie pieszą i uciekł. Sąd orzekł wobec 21-latka ponad 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej, 10 miesięcy bezwzględnego więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat.

Mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo, że nie miał prawa jazdy. We wtorek (11 kwietnia) kierujący samochodem osobowym wjechał na przejście dla pieszych i potrącił kobietę, prowadzącą rower i odjechał. Policjanci wspólnie ze świadkami wypadku udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Mieszkanka Iławy pozostała w szpitalu na obserwacji.

Po dwóch godzinach 21-latek sam zgłosił się na komendę i przyznał się do potrącenia kobiety. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po dwóch dniach stanął przed sądem i usłyszał wyrok.

 

(K.Kantor/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wypadek, Iława, potrącenie, kara, rowerzysta, pasy
Stan niepełnosprawnego chłopca z Biskupca, który wypadł z okna nadal jest ciężki

Siedmiolatek jest w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Do wypadku doszło w poniedziałek 10 kwietnia. W tym czasie w mieszkaniu była matka, która samotnie wychowuje czworo dzieci....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV