Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Poszukiwani przez polskie sądy Rosjanie „wpadli” na granicy

Posterunek straży granicznej w Braniewie

5 Rosjan poszukiwanych przez polskie sądy zatrzymali w ciągu tygodnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Służby graniczne udaremniły też podróż 3 osobom posiadającym fałszywe dokumenty.

Na drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur zatrzymano 5 Rosjan poszukiwanych przez sądy rejonowe w Braniewie, Bartoszycach i Olecku. We wszystkich sprawach chodziło o nieopłaconą karę grzywny.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Bezledach przerwano podróż 3 osobom. W pierwszym przypadku 25-letni Rosjanin wjeżdżając do Polski okazał do kontroli podrobione OC swojego citroena. Na blankiecie kontroler zauważył różnice budzące wątpliwości co do autentyczności dokumentu, a po skontaktowaniu się z ubezpieczycielem okazało się, że polisa została wydana na zupełnie inny pojazd. Kilka godzin później w podobnej sytuacji znalazł się 30-letni obywatel Rosji, podróżujący samochodem osobowym marki hyundai. także w tym przypadku przedstawiona przez niego polisa OC została przerobiona. Obu mężczyzn przekazano bartoszyckiej policji.

Ostatnią osoba, której uniemożliwiono dalszą, podróż był 31-letni obywatel Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna okazał do kontroli granicznej paszport i wizę. Dokumentem uzupełniający i potwierdzającym cel wjazdu, było zaproszenie do współpracy od jednej z polskich firm. Po weryfikacji dokumentu okazało się, że właścicielka firmy, która rzekomo zaprosiła Rosjanina, zaprzeczyła wystawieniu takiego dokumentu. Poza tym w 2013 roku zakończyła działalność gospodarczą i od tamtej pory nie wydawała żadnych zaproszeń cudzoziemcom. Służby graniczne unieważniły wizę Rosjanina i odmówiły wjazdu do Polski.

 

(bsc/WMSG)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, straż graniczna, przejście graniczne
Bohaterscy funkcjonariusze nagrodzeni przez ministra

Uratowali z pożaru cztery osoby, zostali odznaczeni przez ministra Mariusza Błaszczaka. Major Marcin Sobolewski i sierżant sztabowy Tomasz Dyniszuk z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej byli świadkami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV