Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poszukiwał go polski sąd i Interpol. Został zatrzymany w Grzechotkach

Fot. W-MOSG

Poszukiwany od 5 lat przez Interpol i polski wymiar sprawiedliwości zatrzymany. Wpadł w ręce strażników granicznych z placówki w Grzechotkach.

W Polsce 57-latek był ścigany za przemyt papierosów z Białorusi – powiedziała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej major Mirosława Aleksandrowicz.

Mężczyzna z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii założył fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy wcześniej zostali zatrzymani do sprawy. Pod przykrywką nielegalnych firm, wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą.

00:00 / 00:00

Był on również poszukiwany za znacznie cięższe przestępstwo.

Okazało się, że nie tylko polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał 57-latka z powiatu wejherowskiego. Od 5 lat ścigał go również również Interpol. Poszukiwany był za spowodowanie w Mołdawii wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

00:00 / 00:00

Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat spędzi w więzieniu.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Grzechotki, Braniewo, zatrzymanie
Drogowy recydywista zatrzymany. Zapłaci podwójnie

2 400 zł mandatu i 18 punktów karnych w niespełna tydzień. To kara dla kierowcy zatrzymanego przez drogówkę w powiecie mrągowskim. 34-latek w krótkim czasie dwukrotnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV