Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o „legalnej aborcji bez kompromisów”. Posłuchaj Porannych Pytań

Posłowie Wojciech Kossakowski i Janusz Cichoń

 

W Porannych Pytaniach posłowie z regionu rozmawiali o projekcie ustawy „legalna aborcja bez kompromisów” i rekonstrukcji rządu. Gośćmi Marka Lewińskiego byli Janusz Cichoń z PO i Wojciech Kossakowski z PiS.

Decyzją Sejmu projekt ustawy pod nazwą „legalna aborcja bez kompromisów” został odrzucony w pierwszym czytaniu. Projekt został wniesiony do Sejmu przez grupę ponad 200 tysięcy obywateli. Poseł Koalicji Obywatelskiej Janusz Cichoń był przeciwko odrzucenia projektu ustawy. Chciał, żeby trafił do odpowiedniej komisji.

PiS przedstawia aborcję w krzywym zwierciadle. Mówi o niej tak, jakby kobiety dokonywały aborcji dla przyjemności. Ja się z taką opinią nie zgadzam. Jestem przekonany, że żadna kobieta w Polsce nie dokonuje aborcji dla przyjemności.

Wojciech Kossakowski podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość jest „za życiem”.

Za tym, żeby polskie dzieci się rodziły w Polsce, żeby polskie kobiety mogły urodzić, a nie to, co zakładał ten projekt, czyli dopuszczać zabijanie dzieci. Przeciwko zabijaniu byliśmy, jesteśmy i zapewne będziemy.

Goście Radia Olsztyn rozmawiali także zmianach w rządzie. Jarosław Kaczyński nie jest już wicepremierem. Na tę funkcję powołany został minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W rządzie znaleźli się też: Agnieszka Ścigaj, Włodzimierz Tomaszewski i Zbigniew Hoffmann.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski cieszy się, że Mariusz Błaszczak został wicepremierem.

Jako członek Komisji Obrony Narodowej mam zaszczyt współpracować z wicepremierem. Rozmawiamy wielokrotnie o obronności, ale przede wszystkim o wzmocnieniu potencjału wojskowego w naszym regionie.

Janusz Cichoń, poseł Koalicji Obywatelskiej, przekonywał, że mamy największy rząd w Europie.

Jeśli chodzi o liczbę ministerstw, mamy rekordowy rząd. Już nikt nie wie nawet, kto się tam, czym zajmuje. Rząd wygląda, jak efekt podziału łupów pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami tworzącymi zjednoczoną, podzieloną prawicę.

W rządzie Mateusza Morawieckiego istnieje 16 ministerstw.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Janusz Cichoń
Sytuacja rolnictwa i szanse związane z otwarciem przekopu Mierzei Wiślanej. Posłuchaj Porannych Pytań z Elbląga

Rolnicy z wierzą w poprawę sytuacji na polach po suchej wiośnie. - Ostatnia deszczowa aura sprzyja uprawom i jest nadzieja na duże zbiory – uważa gość...

Zamknij
RadioOlsztynTV