Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie PO z Olsztyna krytykują, poseł PiS odpowiada

Konferencja prasowa posłów PO: Anny Wasilewskiej i Janusza Cichonia, fot. K.Grabowska

Dochody państwa i sytuacja w MON – to tematy poruszane na konferencji prasowej przez warmińsko-mazurskich posłów Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem posłanki Anny Wasilewskiej na ostatnim posiedzeniu sejmu nie wyjaśniono ani sprawy zakupu samolotów dla VIP-ów, ani zatrudnienia dr Berczyńskiego w MON, ani kwestii dostępu niepowołanych osób do przetargu na caracale. Posłanka Wasilewska zarzucała także premier Beacie Szydło, że w swoim wystąpieniu nie odniosła się do sprawy ministra obrony, a do elit europejskich.

Z kolei poseł PO Janusz Cichoń przekonywał, że kwoty, dotyczące skuteczności ściągania podatków to propaganda sukcesu PiS. Przytoczył dane z 2015 roku, gdy ściągalność za rządów PO-PSL była na poziomie 80 mld złotych i porównał z 2016 rokiem, gdzie kwota wyniosła 104 mld złotych.

Do obu kwestii odniósł się warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski, który przekonywał, że minister MON dobrze sprawuje swoją funkcję, o czym mówią także sami posłowie opozycji w kuluarach sejmowych. MON realizuje ogromne zamówienia, także polskiego przemysłu obronnego. Poseł Kossakowski także wyjaśniał, że premier Szydło zwracając się do europejskich elit wzywała do poprawy bezpieczeństwa Europy. Z kolei jeśli chodzi o ściągalność podatków, to zdaniem posła PiS, w niektórych województwach wzrosła ona aż o 100 procent.

Posłowie PO zarzucali też rządowi niewykonanie dyrektywy europejskiej dotyczącej roamingu. To zdaniem posłów PO jest dowodem na to, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Zdaniem posła PiS Wojciecha Kossakowskiego ta opinia zakrawa na śmieszność i zapewnia, że dyrektywa będzie wykonana.

D.Grzymska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatki, Janusz Cichoń, Anna Wasilewska, MON, Wojciech Kossakowski, Macierewicz, caracale, Berczyński
Weterani z całej Polski przyjechali na Mazury. Pokonali setki kilometrów i własne słabości

W rajdzie rowerowym wzięło udział 70 żołnierzy z 17 jednostek z całej Polski. Niektórzy jechali po kilkaset kilometrów. Najwięcej, bo ponad 600 kilometrów, mieli do pokonania...

Zamknij
RadioOlsztynTV