Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie PiS podsumowali 2014 rok

Jerzy Szmit. Fot. Łukasz Węglewski

Kończący się rok to czas podsumowań. Zestawienia dokonali m.in. posłowie PiS z Warmii i Mazur.

Szmit wystosował 18 interpelacji, 11 zapytań poselskich, ponad 20 oświadczeń i wystąpień na forum Sejmu oraz podjął 40 interwencji w sprawach indywidualnych. Sporo uwagi poświęcił na rzecz ochrony przyrody i zdrowia mieszkańców regionu.

00:00 / 00:00

W kończącym się roku poseł sporo uwagi poświęcił także sprawie nielegalnego eksportu leków, kwestii nadzoru nad SOKOK-ami i budowy dróg krajowych i autostrad.

Iwona Arent. Fot. Łukasz Węglewski

Klubowa koleżanka posła, Iwona Arent, nie chce mówić o swoich interpelacjach. Jak podkreśla, chce się skupić na sprawie olsztyńskiego Domu Dziecka.

00:00 / 00:00

Posłanka otrzymała nawet na piśmie wypowiedzi wychowanków, którzy szczegółowo opisali w jaki sposób byli nakłaniani przez dyrekcję. Przytaczana jest tu historia chorej na raka studentki, której zabraniano wspólnego korzystania z łazienki z pozostałymi dziećmi. Posłanka mówi także o ubliżaniu chłopcu, który chciał‚ podjąć dalszą naukę w technikum i pozostała na ten czas w Domu Dziecka.

W związku z sytuacją posłanka złożyła doniesienie do prokuratury. Sprawy nie chce komentować dyrektorka placówki, która olsztyńskim domem dziecka kieruje od dwóch lat. (imal/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit
Polityczne podsumowanie roku

"To był trudny czas" - tak polscy politycy oceniają mijający rok. Dla niektórych z nich był to rok afer, konfliktów i zmarnowanych szans. Dla innych to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV