Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Wojciech Kossakowski: Polska nie jest liderem na mapie inflacji

Poseł Wojciech Kossakowski (PiS). Fot. K. Olszewski

Inflacja w Polsce jest bardzo wysoka – przyznał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Wojciech Kossakowski. Z parlamentarzystą Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

W maju inflacja w Polsce sięgnęła 13,9 procent. Zdaniem posła Wojciecha Kossakowskiego z Warmii i Mazur są kraje, gdzie sytuacja jest gorsza niż w naszym kraju.

Są państwa gdzie jest powyżej 20 a nawet 30 procent inflacji. To nie jest tak, że Polska jest liderem na mapie inflacji. To jest problem, z którym rząd Prawa i Sprawiedliwości się mierzy. Wierzę w to, że dobre decyzje i dobre rozwiązania, które już są przygotowywane spowodują, że inflacja będzie spadać.

Poseł zaznaczył, że z danych analityków Narodowego Banku Polskiego wynika, że dochodzimy do szczytu inflacji. Sytuacja powinna się stabilizować a inflacja powoli spadać – zapewniał.

W Radiu Olsztyn Wojciech Kossakowski przekonywał, że Polska musiała nałożyć embargo na rosyjski węgiel. Jednocześnie przyznał, że embargo jest przyczyna gwałtownego wzrostu cen tego surowca.

Jeżeli nagle jedno źródło dostaw się ucina to zaburzony jest cały cykl. Na dzień dzisiejszy Polacy nie zużywają więcej węgla, nie miej jednak duża część osób korzystała z rosyjskiego węgla, a tym samym gdy zostało nałożone embargo to tego węgla nie mają. Próbują kupić węgiel w Polsce i tutaj pojawiają się różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Poseł Kossakowski zapewniał, że dzięki działaniom rządu ceny węgla, między innymi na Warmii i Mazurach wkrótce się ustabilizują.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, embargo, węgiel, Wojciech Kossakowski
Węgiel popłynie barkami przez przekop Mierzei Wiślanej?

Analizowana jest możliwość dostaw węgla barkami przez przekop Mierzei Wiślanej do portów, które nie mogą przyjmować dużych statków - poinformował poseł PiS Marek Suski. Według niego...

Zamknij
RadioOlsztynTV