Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł PiS ostrzega przez zagrożeniami

konferencja prasowa Jerzego Szmita, fot. RO

Warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit zwołał w Olsztynie specjalna konferencje prasową na temat trzech – jego zdaniem – pilnych do załatwienia spraw.

Mówił o zamknięciu fabryki mebli FS Favorit w Szczytnie, potencjalnej katastrofie ekologicznej w żwirowni w Szczepankowie w gminie Dźwierzuty i działaniach policji w sprawie olsztyńskiego artysty Jacka Adamasa, które w konsekwencji prowadzą do ograniczenia wolności słowa.

Według posła Szmita politycy powinni zrobić wszystko, co w ich mocy w sprawie pracowników ze Szczytna:

00:00 / 00:00

Na konferencji prasowej Jerzy Szmit mówił też co zamierza zrobić w dwóch pozostałych sprawach. Dyskusję o potencjalnym zagrożeniu ekologicznym i zanieczyszczeniu wody pitnej przez odkrywkę żwiru w Szczepankowie poseł już otworzył w Sejmie. Porozmawia o tym także z ministrem ochrony środowiska.

Jerzy Szmit interweniował także w sprawie Jacka Adamasa. Napisał list do olsztyńskiej policji. Twierdzi, że policjanci nie powinni namawiać właścicielki budynku do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Przypomnijmy, w maju ubiegłego roku, Jacek Adamas, zawiesił tabliczkę „Komitet Wojewódzki PZPR w Olsztynie Towarzysz Sekretarz Iwiński” na ścianie budynku, w którym poseł SLD Tadeusz Iwiński ma biuro. (mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Szmit, żwirownia, Adamas
2013 rok okiem Prawa i Sprawiedliwości

Miniony rok nie był dobry dla Polski, województwa warmińsko mazurskiego i Olsztyna - tak w skrócie można streścić treść konferencji, którą w ostatni dzień 2013 roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV