Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł PiS oskarża radnego PO o oszustwo

Olsztyński radny PO Marcin Kuchciński. Fot. A. Socha

Jerzy Szmit z Prawa i Sprawiedliwości wysłał do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marcina Kuchcińskiego, olsztyńskiego radnego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Marcin Kuchciński, zgodnie z decyzją sądu, ma mieć wygaszony mandat radnego, bo nie mieszka w Olsztynie. Poseł Jerzy Szmit twierdzi, że teraz prokuratura powinna sprawdzić, czy Marcin Kuchciński celowo nie zataił swojego miejsca zamieszkania przed wyborami samorządowymi. A to może być kwalifikowane jako przestępstwo.

00:00 / 00:00

Na możliwość celowego oszustwa wskazują zeznania świadków, przesłuchiwanych w trakcie kontroli zleconej przez urząd miasta – twierdzi pełnomocnik posła Szmita, prawnik Paweł Żukowski.
Marcin Kuchciński sprawy nie komentuje.

00:00 / 00:00
Niedawno do wygaszenia mandatu radnego Kuchcińskiego wezwał olsztyńską radę miasta wojewoda warmińsko-mazurski. I zapowiedział, że jeśli radni tego zrobią, on zrobi to za nich. Ostatnio radni zagłosowali przeciwko wygaszeniu mandatu.
(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Szmit
Polityczny spór o drogę krajową numer 16

Przebudowa drogi krajowej nr 16 stała się kiełbasą wyborczą - uważa warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Szmit. Szef PiS w okręgu olsztyńskich uważa, że mimo wpisania trasy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV