Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Krasulski o katastrofie smoleńskiej: obarczenie winą strony rosyjskiej jest jednoznaczne

Fot. Przemysław Getka

O przypadającej w niedzielę (10 kwietnia) 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Podczas uroczystości w rocznicę katastrofy smoleńskiej padną słowa zasadnicze – zapowiedział poseł PiS Leonard Krasulski. To o czym w niedzielę powie Jarosław Kaczyński będzie oparte na badaniach podkomisji smoleńskiej – dodał prezes PiS w okręgu elbląskim.

Nie mówimy o wypadku. Mówimy o zamachu (…) To będą zdecydowane słowa o zamachu. Obarczenie winą strony rosyjskiej jest jednoznaczne (…)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, w ostatnich dniach, konsekwentnie przekonuje „my w tej chwili już naprawdę bardzo dużo wiemy, co się naprawdę stało na lotnisku smoleńskim. Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach”.

Już w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się publikacji raportu podkomisji smoleńskiej – zapowiedział w Radiu Olsztyn Leonard Krasulski. Parlamentarzysta oświadczył, że raport jasno wskazuje jaka była przyczyna katastrofy.

Mam nadzieję, że będzie wydane zarówno oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego jak i raport ze śledztwa podkomisji. Wcześniej posłowie wstępnie zapoznawali się z wynikami, które w zasadzie dawały pewność przeprowadzenia zamachu.

Poseł Krasulski poinformował, że raport zostanie opublikowany najprawdopodobniej 13 kwietnia, podczas posiedzenia Sejmu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Smoleńsk, katastrofa Smoleńska, Jarosław Kaczyński
Dobre Miasto uczci pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

W południe w Dobrym Mieście rozpoczną się uroczystości związane z kolejną rocznicą zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Pamiętamy o tym co było patrząc jednocześnie na to,...

Zamknij
RadioOlsztynTV