Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Kossakowski o nowym boisku dla dzieci w Olecku i Idze Świątek

Fot. K. Kobyliński

Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku mają nowe, wielofunkcyjne boisko wraz z siłownią plenerową. Inwestycja została w całości sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wspaniałe, dobrze wyposażone boisko dla dzieci. Po zajęciach lekcyjnych będą miały czas odpocząć, pobiegać, poruszać się w nowoczesnym obiekcie sportowym. Wcześnij w tym miejscu był plac betonowo-asfaltowy, na którym nie dało się prowadzić zajęć sportowych. Ten obiekt jest dostosowany do potrzeb wszystkich dzieci

mówi poseł Wojciech Kossakowski.

00:00 / 00:00

Boisko i bieżnia mają powierzchnię tartanową.

Poseł, członek parlamentarnego zespołu ds. tenisa ziemnego, skomentował sukcesy, które odnosi Iga Świątek. Parlamentarzysta miał okazję poznać tenisistkę na jednym ze zgrupowań w Zielonej Górze.

Aby sportowiec mógł dobrze się rozwijać potrzeba kilku ważnych czynników. Istotna jest kondycja psychiczna i w przypadku Igi widać, że praca z psychologiem przynosi rezultaty. Drugą sprawą jest talent, który polska zawodniczka odziedziczyła po ojcu i wreszcie ciężka praca. To sprawia, że Polka wciąż wygrywa.

00:00 / 00:00

Poseł Kossakowski przypomniał, że tenis ziemny to trudna dyscyplina sportu i Polka powinna uważać na kontuzje.

Fot. Archiwum prywatne posła W. Kossakowskiego

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Wojciech Kossakowski, Iga Świątek, boisko wielofunkcyjne
Iga Świątek triumfuje w Rzymie

Najwyżej rozstawiona Iga Świątek pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 6:2, 6:2 w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Tym samym Polka obroniła tytuł wywalczony...

Zamknij
RadioOlsztynTV