Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pościg ulicami Olsztyna. Pijany kierowca busa uciekał przed policją


Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się na jednej z najruchliwszych ulic Olsztyna. W pobliżu największej w mieście galerii handlowej, kilka radiowozów ścigało volkswagena transportera.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, że na  ulicy Dybowskiego bus uderzył w latarnię, po czym odjechał. Policyjne patrole znalazły go w okolicach skrzyżowania Tuwima i Sikorskiego – relacjonuje młodszy aspirant Rafał Prokopczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

Kierowca volkswagena transportera mimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował. Podczas zatrzymania okazało się, że w pojeździe znajdował się jeszcze jeden mężczyzna. Gdy policjanci podeszli do auta mężczyźni próbowali uciec. Funkcjonariusze na to nie pozwolili i ich zatrzymali. Okazało się, że za kierownicą siedział 33-latek, który miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast pasażer miał ponad 2.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Tylko za jazdę po pijanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, kierowca
Po ośmiu latach pracy w policji przeszedł na emeryturę. Zeus tropił narkotyki

Owczarek niemiecki był specjalnie szkolony do szukania zapachów narkotyków. Podczas służby w braniewskiej policji  Zeus wielokrotnie znajdował amfetaminę, kokainę i marihuanę. Jak podkreśla sierżant sztabowy Damian...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV