Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porzucony bagaż wzbudził podejrzenie pracowników lotniska. Do akcji wkroczył pies

Fot. Fotolia.com

Pilnujmy swojego bagażu – o tym przypomina Straż Graniczna. Pozostawione bez nadzoru torby na lotnisku czy dworcu zawsze traktowane są jako potencjalne zagrożenie.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie i Służba Ochrony Lotniska interweniowały w sprawie pozostawionego bagażu na terenie Portu Lotniczego Olsztyn Mazury. W części ogólnodostępnej lotniska, pracownicy znaleźli pozostawioną torbę turystyczną.

Pogranicznicyj z pomocą psa służbowego do wykrywania materiałów wybuchowych sprawdzili torbę. Szybko ustalono, że właścicielem bagażu jest 52-letni mieszkaniec Ełku. Jak tłumaczył pozostawił go tylko na chwilę. Mężczyzna został jednak ukarany mandatem w wysokości stu zł. Straż Graniczna przypomina, że z powodu pozostawionego bagażu mogą być konieczne działania pirotechniczne. W zależności od stopnia zagrożenia, mogą spowodować poważne utrudnienia, z opóźnieniami w przylotach i odlotach samolotów włącznie.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Autor: A. Skrago/ Straż Graniczna
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, pies, straż graniczna, służby
W powiatach ełckim i gołdapskim nielegalnie zatrudniano cudzoziemców

Strażnicy graniczny z Gołdapi znaleźli nieprawidłowości w umowach 17 cudzoziemców pracujących w przedsiębiorstwach na terenie powiatu ełckiego i gołdapskiego. Do sądu trafiły wnioski o ukaranie 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV