Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porzuciła martwego noworodka na plaży w Starej Pasłęce. Dziś zapadł wyrok

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

Jest wyrok w głośnej sprawie mieszkanki Fromborka Katarzyny W. Kobieta w październiku 2015 roku na plaży w Starej Pasłęce niedaleko Elbląga porzuciła ciało noworodka. Proces toczył się przed sądem rejonowym w Braniewie.

Ciało znalazła mieszkanka Starej Pasłęki, która wyszła na spacer z psem. Prokuratura ustaliła, że dziecko urodziło się żywe i zmarło na skutek nieudzielenia mu pomocy.

Policjanci szybko ustalili kim jest matka. 18-latka matka  przyznała się do winy i zeznała, że porzuciła martwe dziecko, bo bała się reakcji otoczenia. Wniosła o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator żądał dla niej kary roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

– Sąd przychylił się do wniosku i właśnie taki wyrok zapadł w tej sprawie – mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski.

00:00 / 00:00

Noworodek znaleziony na plaży w Starej Pasłęce był trzecim dzieckiem Katarzyny W. Pierwsze urodziła martwe, gdy po raz drugi zaszła w ciążę, dokonała aborcji.

Autor: KGrabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, noworodek, wyrok, plaża
Sprawę byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o gwałt jednak rozpozna Sąd Rejonowy w Olsztynie

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku Sądu Rejonowego w Olsztynie o przekazanie sprawy przeciwko Czesławowi Jerzemu Małkowskiemu, byłemu prezydentowi Olsztyna, do rozpoznania innemu równorzędnemu sądowi. Sąd Rejonowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV