Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porywacz niemowlęcia aresztowany. Dziewczynka jest pod opieką matki

Kilka godzin zajęło policjantom z Olsztyna i Barczewa zatrzymanie mężczyzny odpowiedzialnego za uprowadzenie niemowlaka. 33-latka namierzono na terenie powiatu nowomiejskiego. Niemowlę jest już pod opieką matki.

Chwilę strachu o los swojej 4-miesięcznej córeczki przeżyła 31-letnia mieszkanka gminy Barczewa. Jak już informowaliśmy, wczoraj po południu kobieta na chwilę zostawiła dziecko, a gdy wróciła do domu córeczki już nie było.

Matka natychmiast zaalarmowała policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Barczewa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na podstawie wstępnych ustaleń wytypowano porywacza. Podejrzenia padły na mężczyznę, z którym w przeszłości kobieta utrzymywała kontakty, i który podawał się za biologicznego ojca dziewczynki.

Policjanci ustalili jakim samochodem poruszał się mężczyzna. Telegramy z wizerunkiem 33-latka oraz marka pojazdu i cechy charakterystyczne wysłano do ościennych jednostek. Jak powiedział sierż. szt. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, podejrzany pojazd zauważono na jednej z dróg w powiecie nowomiejskim.

00:00 / 00:00

Gdy policjanci zatrzymali 33-latka, okazało się, że w aucie nie było niemowlęcia. Mężczyzna podał adres, pod którym miała przebywać 4-miesięczna dziewczynka. Ostatecznie niemowlę całe i zdrowe przekazano matce. Wezwani na miejsce medycy uznali, że niemowlę nie wymaga hospitalizacji.

33-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci badają sprawę wielotorowo. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za to, co zrobił, grozi mu do 3 lat więzienia.


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za policja

Odnaleziono uprowadzone niemowlę. Policja wyjaśnia sprawę

Więcej w policja, dziecko, Barczewo, niemowle, matka, Dziewczynka, porwanie
Odnaleziono uprowadzone niemowlę. Policja wyjaśnia sprawę

Olsztyńscy policjanci odnaleźli 4-miesięczne dziecko uprowadzone dziś z jednej z podbarczewskich miejscowości. Było to uprowadzenie rodzicielskie. Niemowlę odnaleziono w Nowym Mieście Lubawskim. Policjanci nie chcą na...

Zamknij
RadioOlsztynTV