Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port w Szymanach i Centrum Ukiel otrzymały „Kryształową Cegłę”

Słoneczna Polana nad jeziorem Ukiel. Fot. Łukasz Węglewski

Dwie inwestycje z Warmii i Mazur zostały wyróżnione w konkursie „O Kryształową Cegłę”.

Drugie miejsce w kategorii „obiekty administracyjno-biurowe” zdobył Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, a za najpiękniejszy obiekt sportowo-rekreacyjny uznano Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.

Kapituła konkursu doceniła wykończenie lotniska w Szymanach, które nawiązuje do symboliki Warmii i Mazur – budynki od strony przylotów wejścia i wyjścia z terminala zaprojektowano w formie mazurskich domów z drewna. To 15 edycja konkursu „O Kryształową Cegłę”. W tym roku rywalizowały ze sobą 42 obiekty: 30 z Polski, 9 z Białorusi i 3 z Ukrainy.

A przypomnijmy, że certyfikacja lotniska w Szymanach zakończy się w tym tygodniu. Pierwszy lot zaplanowano natomiast 21 stycznia. Przewoźnik SprintAir będzie realizował trzy razy w tygodniu połączenia z Krakowem i Berlinem. Bilety od 1 grudnia można kupować na stronie www.sprintair.eu.

W sezonie zimowym uruchomione zostanie jeszcze połączenie z Monachium, a w letnim – z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach. Fot. Port Lotniczy

(kpias/as)

Więcej w lotnisko, Szymany, Ukiel
Na lotnisku w Szymanach ćwiczą odprawy pasażerów

Na lotnisku regionalnym w Szymanach koło Szczytna pracownicy ćwiczą odprawy pasażerów i bagażu. W ten sposób obsługa portu lotniczego przygotowuje się do pierwszych lotów, które zaplanowano...

Zamknij
RadioOlsztynTV