Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porody domowe. Posłuchaj audycji Na Zdrowie

Kiedyś porody domowe były powszechne i nie wzbudzały zdziwienia. Jak jest dzisiaj? Warto przypomnieć, że poród w domu jest w Polsce legalny.

Zgodnie z rozporządzeniem o standardzie okołoporodowym, kobieta ma prawo wyboru miejsca porodu i może się on odbyć w domu. Taki poród nie jest jednak refundowany przez NFZ. Z własnej kieszeni trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Zainteresowanie porodami domowymi w Polsce i regionie wzrosło w czasie pandemii. Czy ta fala popularności wciąż się utrzymuje? Jak wyglądają takie porody i czy są bezpieczne?

Gośćmi Agnieszki Lipczyńskiej w audycji Na Zdrowie były Małgorzata Drężek-Skrzeszewska – położna z 20-letnim stażem i oddziałowa w Klinicznym Oddziale Ginekologii Onkologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie oraz pani Ola, która jest mamą sześciorga dzieci. Dwoje urodziła w domu, siódme, które jest w drodze i też przyjdzie na świat w domowych pieleszach.

Audycji Na Zdrowie można słuchać w Radiu Olsztyn w soboty po godzinie 9.

Posłuchaj audycji Na Zdrowie

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w zdrowie, noworodek, NFZ, dziecko, poród, dom
Specjaliści alarmują: pojawiły się zamienniki energetyków

Od 1 stycznia obowiązuje zakaz sprzedaży energetyków, czyli napojów z dodatkiem tauryny i kofeiny, osobom poniżej 18. roku życia. Sprzedawcy powinni żądać okazania dowodu osobistego oraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV