DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Porażka Stomilu z czołową drużyną ligi

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku z GKS-em Tychy 1:2 w meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi. Był to pierwszy tegoroczny mecz obu drużyn po wznowieniu rozgrywek.

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 1:2 (1:1)

Goście ze Śląska objęli prowadzenie już w 11 minucie po trafieniu Szymona Lewickiego. Gospodarze po stracie gola szybko przystąpili do odrabiania strat. Dopiero w 33 minucie swoją okazję wykorzystał napastnik Stomilu Adrian Szczutowski, który celnym strzałem doprowadził do wyrównania. Mimo kilku dogodnych okazji do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Olsztynianie zdołali wypracować sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak przewagi nie umieli przekuć na bramki. To udało się zawodnikom z Tychów w 86 minucie, kiedy Piotra Skibę pokonał pomocnik gości Sebastian Steblecki.

Zawodnicy z Tychów zainkasowali przy al. Piłsudskiego 3 punkty i z dorobkiem 33 oczek zajmują 3. miejsce w tabeli. Piłkarze Stomilu z 20 punktami pozostali na 13. pozycji.

Mówi szkoleniowiec Stomilu Adam Majewski

00:00 / 00:00

Mówi trener GKS-u Tychy Artur Derbin.

Bramki

• 0:1 Szymon Lewicki (11 minuta – głową)
  • 1:1 Adrian Szczutowski (34 minuta – głową)
  • 1:2 Sebastian Steblecki (85 minuta)

Żółte kartki

• Stomil Olsztyn: Damian Byrtek
  • GKS Tychy: Kamil Kargulewicz

Spotkanie sędziował Łukasz Kuźma z Białystoku. Mecz był bez udziału publiczności.

Stomil Olsztyn:
82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc (87, 30. Damian Sierant), 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus – 12. Wojciech Łuczak, 20. Mateusz Skrzypczak (87, 4. Jakub Mosakowski), 8. Maciej Spychała, 16. Koki Hinokio (66, 37. Hubert Szramka) – 7. Adrian Szczutowski (80, 24. Sam van Huffel).

GKS Tychy:
91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 6. Nemanja Nedić, 3. Łukasz Sołowiej, 20. Bartosz Szeliga – 27. Kamil Kargulewicz (46, 13. Łukasz Moneta), 34. Łukasz Norkowski, 25. Wiktor Żytek, 8. Łukasz Grzeszczyk (69, 17. Sebastian Steblecki), 14. Bartosz Biel (90, 24. Dominik Połap) – 32. Szymon Lewicki (69, 10. Damian Nowak).

Okazją do powiększenia zdobyczy punktowej będzie mecz z Odrą Opole, który piłkarze Stomilu rozegrają 5 marca.

Redakcja: Ł.Sadlak/BSC

Więcej w mecz, Stomil Olsztyn, GKS Tychy
Stomil Olsztyn wraca do gry po zimowej przerwie

Piłkarze Stomilu Olsztyn po długiej zimie wracają do gry. W sobotę o godz. 13 zagrają u siebie z GKS-em Tychy, który znakomicie zaczął rok. Rywale biało-niebieskich...