Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porady psychologa: Jak oswoić strach i lęk?

Epidemia odciska ślad w psychice bardzo wielu osób. Zamknięci w czterech ścianach odczuwamy strach przed utratą pracy, pogarszającą się sytuacją finansową, czy rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jak wynika z najnowszych badań, aż 70 procent Polaków obawia się kryzysu finansowego i załamania rynku, zachorowania kogoś bliskiego oraz niewydolności służby zdrowia z obliczu pandemii. Jeszcze więcej, bo aż 75 procent badanych obawia się zbyt szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa na skutek nie dostosowania się innych ludzi do zaleceń prewencyjnych. Okazuje się, że aż 25 procent ankietowanych swój stan psychiczny ocenia jako bliski paniki.

Strach i lęk. Jak go oswoić? Jak z nim żyć? Radzi psycholog Dariusz Nowicki. Zdaniem eksperta, strach ma też dobrą stronę, a mianowicie wzmaga naszą czujność i koncentrację na działaniu. Siła tkwi w relaksie.

Posłuchaj psychologa

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psycholog
Porady psychologa: jak poradzić sobie ze zmianą sytuacji finansowej?

Epidemia koronawirusa to bardzo trudny czas, zwłaszcza jeżeli nasza sytuacja zawodowa ulega lub może w najbliższym czasie ulec pogorszeniu. Boimy się, że zmieni się nasza sytuacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV