Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym i Fundusz Inwestycji Strategicznych. Posłuchaj Porannych Pytań

Wojciech Kossakowski (PiS) i Urszula Pasławska (PSL)

Sejm zajmie się dziś i jutro senackimi poprawkami do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Goście Porannych Pytań rozmawiali również o regionalnych inwestycjach z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

Posłanka PSL i wiceprezes tej partii Urszula Pasławska w Porannych Pytaniach przekonywała, że Sejm powinien zaakceptować senackie poprawki.

Każdy, kto zagłosuje przeciwko poprawkom Senatu, które wynikają również ze wskazań Komisji Europejskiej, będzie odpowiedzialny za to, że środki dla Polski mogą zostać wstrzymane. Dzisiaj pieniądze z KPO są nam niezwykle potrzebne, żeby wesprzeć przede wszystkim inwestycje w Polsce i w regionie.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski przekonywał, że nie będzie głosował za senackimi poprawkami.

Senackie poprawki są po to, aby rozwalić całą ustawę. Proszę pamiętać, że kamienie milowe, które były zawarte w porozumieniu z Unią Europejską, zostały zawarte w ustawie sejmowej. Wszystkie sugestie, wskazania, jakie były zawarte odnośnie Izby Dyscyplinarnej, w tej ustawie się znalazły.

Senat wprowadził 29 poprawek do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która likwiduje Izbę Dyscyplinarną.

215 samorządowych inwestycji w regionie otrzyma dofinansowanie z rządowego programu Fundusz Inwestycji Strategicznych – przypomniał w Porannych Pytaniach poseł Kossakowski. W opinii posła samorządy otrzymają bardzo duże wsparcie.

Wiele mazurskich samorządów zyska – popłyną tam potrzebne środki na budowę sieci wodno-kanalizacyjnych, na poprawę dróg, budowę boisk. To bardzo ważne pieniądze.

Urszula Pasławska uważa, że stolica regionu została skrzywdzona.

Olsztyn został oszukany, został prawie wykluczony z tych pieniędzy, o których rozmawiamy. Dostał najmniej ze wszystkich miast podobnej wielkości i miast wojewódzkich. Średnia na mieszkańca to 29 zł, np. w Chełmie jest to 1000 zł.

Z rządowego programu Fundusz Inwestycji Strategicznych trafi do samorządów w województwie warmińsko-mazurskim prawie 1 mld 400 mln złotych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobra wiadomość dla kredytobiorców. Tarcza antyinflacyjna ma być przedłużona

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła w środę poprawkę PiS wydłużającą działanie tarcz antyinflacyjnych do 31 października br. Zmiana dotyczy projektu ustawy o wsparciu kredytobiorców, nad którym...

Zamknij
RadioOlsztynTV