Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawiła się sytuacja gospodarcza na WiM

posiedzenie Zespołu Badawczego Kolegium Ekonomicznego u wojewody Mariana Podziewskiego, fot. UW

W ostatnich miesiącach poprawiła się sytuacja gospodarcza na WiM. W ostatnim kwartale minionego roku rozwinęły się przemysł, produkcja budowlano-montażowa i sprzedaż detaliczna – podsumowało Kolegium Ekonomiczne Wojewody.

Zdaniem przewodniczącego zespołu, dr Rafała Warżały, duże przedsiębiorstwa przemysłowe z regionu dobrze radzą sobie na rynku głównie dzięki eksportowi towarów:

00:00 / 00:00

Sytuację gospodarczą, szczególnie powiatów przygranicznych, poprawił także mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim – dodaje wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski:

00:00 / 00:00

Z danych Izby Celnej w Olsztynie wynika, że w minionym roku Rosjanie zostawili w Polsce prawie sto milionów złotych. Jednak ta liczba może być nawet kilka razy większa, bo starając się o zwrot podatku VAT Rosjanie przedstawiają polskim celnikom dokumenty tax free tylko niektórych towarów kupionych w Polsce. (ami/as)

posiedzenie Zespołu Badawczego Kolegium Ekonomicznego, (od prawej) dr Rafał
Warżała – przewodniczący Zespołu, wojewoda Marian Podziewski, fot. UW

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyregulują światła na skrzyżowaniu

Urzędnicy elbląskiego ratusza zajmą się sprawą źle wyregulowanego skrzyżowania ulic 12-lutego, Teatralnej oraz Nowowiejskiej. Narzekają na nie zarówno piesi jak i kierowcy. Chodzi o to, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV