Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad pół tysiąca osób wystartowało w III Olsztyńskim Biegu Niepodległości

Fot. Adam Chmielewski

Rekordowa liczba 550 uczestników wzięła udział w olsztyńskim Biegu Niepodległościowym. Na dwóch dystansach w urokliwym terenie nad jeziorem Ukiel rywalizowali zarówno ci, którzy biegają systematycznie, jaki i ci, którzy poprzez udział chcieli zaakcentować swoją patriotyczną postawę.

Patriotyzm, zabawa, sport – wszystko razem. W końcu mogę trochę z mężem czasu spędzić, bo on biegnie 10 km a ja 5 km. Pogoda jest idealna, temperatura super, nie ma deszczu, czyli jest idealnie

– mówili przed biegiem uczestnicy.

Dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński cieszy się z frekwencji, bowiem – jak zaznacza – to dowód na stosunek ludzi sportu do Święta Niepodległości.

Pakiety startowe były wyprzedane już kilka dni przed biegiem. To super informacja, że wielu ludzi postanowiło uczcić święto w taki sposób.

00:00 / 00:00

Zawodnicy wystartowali z plaży miejskiej o 11.00 i 11.11. Ponad 110 osób pobiegło charytatywnie na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Organizatorzy docenili udział każdego z biegaczy – wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale.

W biegu na 5 km wystartowała nasza redakcyjna koleżanka – Karina Ośko. Gratulujemy wytrwałości i startu 🙂

Autor: I.Malewska/R. Lesiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieganie, plaża miejska, Święto Niepodlełości, 3. Olsztyński Bieg Niepodległości
Młodzież, dzieci i harcerze nieśli 50-metrową flagę Polski podczas Marszu Niepodległości w Elblągu

Tysiące elblążan jak co roku wzięło udział w Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta. Na czele pochodu znalazła się niesiona przez młodzież, harcerzy i dzieci 50-metrowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV