Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 400 zawodników pobiegnie w olsztyńskim półmaratonie Ukiel. Zapisy przyjmowane są do jutra do północy

Olsztyn Ukiel Półmaraton odbędzie się w niedzielę 17 września

W tym roku zawodnicy będą mieli do pokonania 21 kilometrów. Z Markiem Makowskim z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie rozmawiała Izabela Malewska.

Marek Makowski podkreśla, że trasa jest wyjątkowa trudna

Zupełnie inna od tras, które organizowaliśmy wcześniej. Jest to trasa crossowa wiodąca dookoła Jeziora Ukiel. Trasa po różnych nawierzchniach. To nie jest trasa na bicie rekordów życiowych. Jest parę wymagających podbiegów, które zweryfikują możliwości.

Jest to druga edycja maratonu Ukiel. Marek Makowski dodał, że pierwsza edycja była znacznie łatwiejsza

Pierwsza była zupełnie inna. Start był na Starym Mieście. Meta na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Około 70 procent trasy była to nawierzchnia asfaltowa, a 30 procent to ścieżki pieszo – rowerowe przy jeziorze. W tym roku jest odwrotnie.

Mimo trudnej trasy zainteresowanie półmaratonem jest spore

Do tej pory zgłosiło się ponad 500 zawodników. Swój udział potwierdziło 400. Myślę, że liczbę 400 przekroczymy. Mamy 13. kategorii wiekowych. Jest kategoria open i od 16 lat praktycznie co 5 lat dzielimy zawodników na kategorie wiekowe. Do tego dochodzi jeszcze kategoria drużynowa i kategoria, która jest dedykowana mieszkańcom Olsztyna. Wybierzemy najlepszą Olsztyniankę i najlepszego Olsztynianina. W tym roku nie ma biegów towarzyszących. Jest jeden główny.

Izabela Malewska pytała Marka Makowskiego jak się przygotować do maratonu.

Posłuchaj rozmowy – część 1

00:00 / 00:00

Posłuchaj rozmowy – część 2

00:00 / 00:00

 

Redakcja: DKucharzewska/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, bieg, maraton
Częste zmiany w organizacji ruchu zmorą kierowców w Olsztynie

Na olsztyńskich ulicach wyjątkowo dużo zmian w organizacji ruchu. Tylko w minionym tygodniu wprowadzono trzy na ważnych arteriach miasta - na Partyzantów, Leonharda i Towarowej. Jednak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV