Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 400 kg przetworów domowych wrzucono do jeziora Druzno

Jezioro Druzno. Fot. M. Stankiewicz

Kilkaset słoików znaleźli wędkarze w podelbląskim jeziorze Druzno. Kto wyrzucił je do akwenu będącego rezerwatem przyrody, na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne – po tym kimś posprzątać musiał Polski Związek Wędkarski.

Znaleźliśmy grzybki, korniszony, porzeczki, kompoty pochodzące ze świetnie zaopatrzonej piwniczki – informuje Krzysztof Cegiel, dyrektor biura okręgu PZW w Elblągu. Trudno powiedzieć co było inspiracją dla tego, kto postanowił posprzątać u siebie, robiąc solidny bałagan u innych. Wydawałoby się, że sprzątających przez cały rok łowiska członków Polskiego Związku Wędkarskiego niewiele rzeczy może zadziwić, bo ludzie wrzucają do wody różne śmieci. Takich jednak jeszcze nie było.

Słoiki są wyzbierane i zebrane w worki, gotowe do wywiezienia. Tu swoją pomoc zadeklarowała gmina Markusy, na terenie której jest jezioro Druzno. W najbliższych dniach słoiki zostaną przekazane do utylizacji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz.

00:00 / 00:00

Przetwory wyrzucone do jeziora Druzno. Fot. M. Stankiewicz

Przetwory wyrzucone do jeziora Druzno. Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pzw, jezioro Drużno, przetwory, słoiki
Zakończyło się wyławianie śniętych ryb z rzeki Dzierzgoń

Elbląski okręg Polskiego Związku Wędkarskiego wyłowił ponad 700 kg ryb. W tej chwili trwa badanie przyczyn i szukanie sprawcy zatrucia rzeki. To czwarta w czasie czterech...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV