Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 40 tysięcy dolarów trafiło na konto hospicjum w Giżycku. „Promyk” pomaga śmiertelnie chorym dzieciom

Hospicjum dla dzieci „Promyk” z Giżycka otrzymało ponad 40 tysięcy dolarów wsparcia z USA.

Pieniądze przekazała, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa z siedzibą w Nowym Jorku. Hospicjum zajmuje się opieką domową nad śmiertelnie chorymi dziećmi. Obecnie jest ich 13 w miejscowościach odległych od Giżycka nawet o 100 kilometrów. Stowarzyszenie zajmuje się wypożyczaniem sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz pomocą i opieką nad obłożnie chorymi.

Pieniądze są już na koncie stowarzyszenia. Jak powiedziała dyrektorka instytucji Maria Popieluch, część pieniędzy przeznaczona zostanie na statutową działalność hospicjum. Większość z nich będzie wkładem na utworzenie w mieście stacjonarnego hospicjum, które będzie niosło pomoc śmiertelnie chorym.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zbierali środki na dziecięce hospicja w Giżycku, Częstochowie i Gdyni oraz na chore polonijne dzieci. Zorganizowana we współpracy z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka zbiórka trwała od 29 listopada do 31 grudnia 2019 roku.

Prezes „Promyka” została zaproszona do USA w kwietniu do siedziby Unii.

Fot. Łukasz Węglewski

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, hospicjum, polonia, usa
Elbląski samorząd z rekordową dotacją. Prawie 7,5 mln złotych na remont drogi

Powiat elbląski cieszy się z rekordowego dofinansowania modernizacji drogi powiatowej Komorowo Żuławskie - Przezmark w kierunku Sierpina i Wilkowa. Łączy ona ekspresową ''siódemkę'' z drogą krajową...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV