Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 200 dzieci przyjmie nowe przedszkole w Elblągu. Placówka rozpocznie działalność z końcem listopada

Fot. A. Pastuszka

 Elbląg będzie miał nowe przedszkole. Powstanie przy ul. Mielczarskiego na osiedlu Zatorze w miejscu starego przedszkola.

Miasto przekazało wykonawcy plac budowy. Jeszcze w maju rozpocznie się rozbiórka budynku przedszkola, natomiast w czerwcu mają rozpocząć się prace związane z budową nowego obiektu.

Przedszkole wraz ze żłobkiem będzie realizowane w najnowszej technologii. Ma to być budynek energooszczędny i ekologiczny, dzięki czemu będzie ponosił niższe koszty eksploatacyjne

– mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

00:00 / 00:00

Nowe przedszkole będzie kosztowało około 10 mln złotych, z czego prawie 6 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz około 1,6 mln z programu Maluch. To długo oczekiwana inwestycja – przyznaje Rafał Traks, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu:

Inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców. Dotychczasowy budynek wyglądał jakby był zbudowany z kartonu, więc trzeba szybko zrealizować tę inwestycję. Szkoda, że nie jest zagospodarowany teren przy ul. Lotniczej, gdzie proponowaliśmy przenieść przedszkole już 2-3 lata temu.

00:00 / 00:00

W nowym budynku będzie 6 oddziałów przedszkolnych i 3 żłobkowe. Łącznie opiekę znajdzie tu 210 dzieci. Nowe przedszkole ma być gotowe do końca listopada tego roku.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, budowa, żłobek
Wiesław Piotrzkowski: Postępują prace na budowie kanału żeglugowego, niedługo ruszy budowa mostu w Nowakowie

Prace związane z budową nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską są zrealizowane w ponad 50 procentach – mówił w Porannych Pytaniach elbląskiej redakcji...

Zamknij
RadioOlsztynTV