Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 1,5 tys. osób zgłosiło się do nowej służby wojskowej

fot. P. Getka

– Tylko w sobotę 1600 osób zgłosiło się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej; to dopiero początek naboru; do końca roku na kandydatów czeka 15 tys. miejsc, w przyszłym będziemy zwiększać tę liczbę – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej poinformował na Twitterze, że w sobotę, pierwszego dnia naboru do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zgłosiło się 1600 osób.

To dopiero początek naboru. Do końca roku na kandydatów czeka 15 tys. miejsc. W przyszłym będziemy zwiększać tę liczbę

– napisał Błaszczak i przypomniał, że nowy rodzaj służby to 4560 zł od pierwszego dnia i możliwość zdobycia nowych uprawnień.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona ustawą o obronie ojczyzny. Akcję rekrutacyjną do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w sobotę w Kraśniku.

Z tej okazji zorganizowany został piknik wojskowy, a na stoiskach promocyjno-informacyjnych można było uzyskać informacje i wypełnić wniosek o powołanie do wojska.

Wejście w życie ustawy o obronie ojczyzny to bardzo ważne wydarzenie dla polskich sił zbrojnych. Wszyscy doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. Te zagrożenia są realne – Rosja zaatakowała Ukrainę, za naszą granicą toczy się wojna

– mówił wówczas minister.

Podkreślił, że „najlepszą i najskuteczniejszą odpowiedzią na te zagrożenia jest wzmocnienie polskich sił zbrojnych”.

Dlatego też zdecydowaliśmy o tym, by rozpocząć kampanię dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

– dodał.

Źródło: PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, minister, zasadniczna służba wojskowa
Wojskowe pikniki w Ełku i Nidzicy

W Nidzicy i Ełku odbyły się pikniki wojskowe. Armia zachęca w ten sposób do wstępowania w jej szeregi. Promowano nie tylko służbą zawodową, ale też dobrowolną...

Zamknij
RadioOlsztynTV