Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 13,5 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski o pożyczki covidowe. Poprzedni konkurs unieważniono

Fot. wmarr.olsztyn.pl

Ponad 13,5 tys. mikro i małych przedsiębiorców z naszego województwa złożyło wnioski o tzw. pożyczki covidowe w drugim naborze wniosków prowadzonym przez Warmińsko-Mazurską Agencja Rozwoju Regionalnego.

Wartość wniosków dziesięciokrotnie przewyższa środki przeznaczone na wsparcie. Jak informuje Agencja na swojej stronie internetowej „w ramach naboru wniosków o granty na kapitał obrotowy (…) złożono 13508 wniosków o łącznej wnioskowanej wartości grantów 443 857 355,16 zł”. Wnioski zbierano od 4 do 10 listopada. Na wsparcie mikro i małych przedsiębiorców, których firmy ucierpiały podczas pierwszej wiosennej fali koronawirusa, samorząd województwa przeznaczył 40 mln zł.

Poprzedni konkurs, który odbył się na początku października unieważniono. Trwał on kilka minut i nie wszystkim chętnym udało się złożyć wnioski. Powodem było zawieszenie strony internetowej W-MARR. Wywołało to liczne protesty i konkurs unieważniono. Agencja przyznała, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans na aplikowanie o pieniądze. W czasie pierwszego naboru udało się złożyć wnioski ponad 1,5 tys. przedsiębiorców.

Bezzwrotne wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa. Do podziału jest około 40 milionów złotych. Założono, że w przypadku jednoosobowej działalności minimalne bezzwrotne wsparcie ma wynieść 23,5 tys. zł. Firmy zatrudniające do 49 pracowników otrzymałyby blisko 165 tys. złotych.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnioski, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego
ARiMR przedstawia dane ws. zakupu chryzantem. Potwierdzenie odbioru kwiatów trzeba złożyć do 30 listopada

124 tysiące chryzantem doniczkowych i 33 tysiące ciętych zadeklarowali we wnioskach warmińsko-mazurscy rolnicy i plantatorzy. Wnioski do minionego piątku przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stawka...

Zamknij
RadioOlsztynTV