Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 130 zawodników w przebraniach pobiegło w sztafecie charytatywnej

Fot. K.Kantor

W kolorowych przebraniach zbierali pieniądze na sprzęt sportowy dla niepełnosprawnych dzieci. Na olsztyńskiej plaży miejskiej odbyła się trzecia Charytatywna Sztafeta Integracyjna „O co biega?”.

Było barwnie i wesoło, a cel szczytny – mówili organizatorzy Anna Konopielko-Gołaś i Michał Tomczyk z Rotary Klub Warmia Olsztyn oraz jedna z zawodniczek, Monika Dąbrowska, inicjatorka biegania z psami ze schroniska:

Zbieramy sprzęt sportowy do sali i siłowni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego. Nasza sztafeta jest nietypowa, ponieważ jest przebierana – Uciekająca panna młoda. Jest to świetna okazja, żeby się pobawić i pomóc dzieciom. Biegniemy jako drużyna na 6 łap. Psy, które na codzień potrzebują pomocy, okazały ją teraz najmłodszym.

Na starcie stanęło 136 zawodników.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

(K.Kantor/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieg, akcja charytatywna
Aby uczcić wybitnego astronoma i kanonika warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim odbył się pierwszy bieg im. Mikołaja Kopernika

Pierwszym biegiem im. Mikołaja Kopernika Lidzbark Warmiński uhonorował wybitnego astronoma i swojego dawnego mieszkańca. Zawodnicy mają do pokonania 10-kilometrową trasę. Na starcie stanęło ponad 400 biegaczy....

Zamknij
RadioOlsztynTV