Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 rezerwistów z regionu chce wstąpić do WOT

Fot. DWOT

Ponad stu mieszkańców regionu wróciło do munduru. Zdecydowali się na tak zwane szkolenie wyrównawcze. To oznacza, że to wojskowe odbyli w przeszłości, a teraz chcą wrócić do służby jako terytorialsi.

Czego się nauczą?

Podczas intensywnego szkolenia wyrównawczego żołnierze przypomną sobie wiedzę z zakresu taktyki, terenoznawstwa, walki w bliskim kontakcie czy medycyny pola walki. Docelowo żołnierze zasilą bataliony wchodzące w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, między innymi batalion olsztyński, giżycki, morąski, ełcki i braniewski

– wyjaśnił ppor. Grzegorz Korczewski, dowódca kompanii szkolenia wyrównawczego.

00:00 / 00:00

Fot. DWOT

– Zawsze chciałam spróbować swoich sił w wojsku – powiedziała jedna z ochotniczek.

Wstępuję do Wojsk Obrony Terytorialnej, bo daje to możliwość rozwoju osobistego, pogodzenia pracy zawodowej w tygodniu ze służbą w weekendy. Do wojska zawsze chciałam wstąpić. Kierowały mną pobudki patriotyczne, lubię ten system i myślę, że będę się spełniać.

00:00 / 00:00

Wiosenne szkolenie wyrównawcze jest pierwszym z trzech zaplanowanych dla rezerwistów w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w tym roku. Kolejne odbędą w czerwcu oraz sierpniu.

Fot. DWOT

Fot. DWOT

Fot. DWOT

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

Więcej w wojsko, WOT, terytorialsi
Trzecia edycja programu „Trenuj z wojskiem”. Nowością będą weekendy tematyczne

Kolejna edycja programu "Trenuj z wojskiem" będzie przybliżać różne specjalizacje w Wojsku Polskim, by zachęcić młodych ludzi do służby – zapowiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak....

Zamknij
RadioOlsztynTV