Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomoc psychologiczna już na miejscu zdarzenia? Teraz to możliwe

Fot. fotolia.pl

Pomoc po przeżyciu traumy, wsparcie osób, które doświadczyły drastycznych zdarzeń, z którymi sobie nie radzą – to zakłada rozpoczynający się projekt mobilnego punktu pierwszej pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych.

Skorzystać z pomocy zespołu specjalistów będą mogli mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, ale także przebywający tu uchodźcy z Ukrainy.

To pomoc mobilna – oznacza, że specjaliści – psycholodzy, prawnicy czy pracownicy socjalni – będą przyjeżdżać bezpośrednio do osób, które wymagają wsparcia. Spotkania mogą się odbywać na miejscu zdarzenia, w domach lub w użyczonych lokalizacjach – jak ośrodki pomocy społecznej, straż, a nawet policja. My dojeżdżamy do osób, które są w potrzebie, nie oni do nas. Zakładamy, że chcemy przywrócić ludziom równowagę psychiczną

– powiedział Radiu Olsztyn koordynujący ten projekt psycholog Andrzej Kędzierski.

00:00 / 00:00

Wystarczy zadzwonić i umówić spotkanie w dowolnym miejscu – zaznacza Piotr Pniewski z Federacji FOSA.

Zakładamy, że to my chcemy być jak najbliżej ludzi, my chcemy do nich docierać w tych trudnych, traumatycznych sytuacjach, w sytuacjach, w których nie bardzo mogą sobie poradzić. Im chcemy oferować pomoc psychologiczną w interwencji kryzysowej, pomoc prawną oraz doradztwo socjalne.

00:00 / 00:00

Pomoc jest bezpłatna, a rejestracja nie jest wymagana. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 730 822 320 w dni powszednie od 14 do 21, a w dni wolne od 9 do 21.

Projekt jest prowadzony przez olsztyński oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz federację FOSA.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, psycholog, traum:a, pomoc psychologiczna
Zbierają rowery dla dzieci z Ukrainy. Każdy może się włączyć

Giżycko włączyło się do zbiórki rowerów organizowanej w Olsztynie. Jednoślady mają trafić do dzieci z Ukrainy. Charytatywną zbiórkę rowerów prowadzi Piotr Paliński, mechanik samochodowy z Olsztyna....

Zamknij
RadioOlsztynTV