Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomarańczowy Olsztyn. Stolica regionu włączyła się w kampanię przeciw przemocy

Akcję organizuje klub Soroptimist International. Do końca tygodnia ratuszowa wieża oraz obserwatorium astronomiczne będą podświetlone pomarańczowym światłem.

Tegoroczna międzynarodowa kampania Przeciw Przemocy potrwa do 10 grudnia. Barwa nawiązuje do pomarańczowych elementów ubioru noszonego właśnie przez Soroptymistki.

Akcja została zainicjowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych 20 lat temu. W Polsce jest organizowana od 2 lat. Jednym z pomysłów zwrócenia uwagi na problem przemocy wobec kobiet jest oświetlenie na pomarańczowo miast, w których działają kluby Soroptymistek.

Z opublikowanych danych wynika, że co piąta kobieta w Polsce doświadczyła przemocy, spośród nich jedna na trzy fizycznej lub seksualnej, w tym 22 procent z rąk partnera. Ponad 20 procent młodych kobiet zgłasza molestowanie seksualne w Internecie.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, przemoc, kampania, Soroptimist
Czy w Olsztynie jest za dużo samochodów? Coraz trudniej o miejsce parkingowe, a kierowcy zostawiają auta w miejscach niedozwolonych

Problemy z parkowaniem dotyczą nie tylko centrum miasta. Coraz trudniej dojechać i zostawić samochód także na osiedlach. Łamanie przepisów przysparza więcej pracy strażnikom miejskim. Rzecznik Straży...

Zamknij
RadioOlsztynTV