Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pomagały nam i wspierały finansowo”. Bliscy ofiar wypadku z udziałem łódzkiego adwokata proszą o pomoc

Bliscy kobiet, które zginęły w wypadku z udziałem łódzkiego adwokata, ogłosili w internecie zbiórkę pieniężną. Podkreślają, że pogorszyła się ich sytuacja materialna. Chodzi o wypadek, po którym łódzki mecenas stwierdził, że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kołach”.

Pod koniec września na drodze Jeziorany – Barczewo doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Dodawał, że niektórzy są zadowoleni, bo „kupili sobie auto za 3 tys. zł”.  – A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne? – mówił na nagraniu. Bliscy ofiar wypadku ogłosili w internecie zbiórkę pieniędzy.

W tragicznym wypadku samochodowym zginęła moja mama Anna T. oraz mama mojego partnera Wanda Barbara N. Pomagały nam one bardzo w opiece nad dziećmi, a także w razie potrzeby wspierały nas finansowo. Oprócz tego mama mojego partnera opiekowała się chorym mężem, który ma grupę inwalidzką

– napisała autorka zbiórki. Dodała, że ma dwuletnią córeczkę i 4,5-letniego chorego synka.

Urodził się z rozszczepem podniebienia, a to wiąże się z różnego rodzaju wizytami u lekarza i rehabilitacjami. Stwierdzono u niego również niedosłuch i oczekuje na operację, którą można przeprowadzić tylko w dwóch szpitalach w Polsce.

Córka ofiary wypadku poinformowała również, że dla męża jednej ze zmarłych należy dostosować mieszkanie do potrzeb jego stanu zdrowia. – W wypadku uczestniczył też pies, który potrzebuje leczenia i rehabilitacji, bo jest połamany. Same formalności związane z wypadkiem są również dla nas dużym obciążeniem finansowym – napisała.

W ostatnich dniach śledztwo dotyczące tragicznego wypadku, z uwagi na zainteresowanie medialne, z prokuratury rejonowej przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Na razie nie przedstawiono nikomu zarzutów, śledczy czekają na opinie biegłych. Z powodu publicznych, medialnych wypowiedzi adwokata uczestniczącego w wypadku Izba Adwokacka w Łodzi wszczęła wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Adwokatowi nie zakazano wykonywania zawodu, czy prowadzenia kancelarii.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

Po wypadku mówił o „trumnach na kołach”. Prokuratura okręgowa przejęła sprawę łódzkiego mecenasa

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, zbiórka, adwokat, wypadek śmiertelny
Motorniczy i dyspozytor reanimowali pasażerkę tramwaju. Odebrali listy gratulacyjne

Motorniczy reanimował pasażerkę tramwaju. Na pomoc nieprzytomnej kobiecie ruszył także dyspozytor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.  We wtorek obaj odebrali od władz miasta listy gratulacyjne. Ireneusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV