DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Polska wygrała z Wyspami Owczymi

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Wyspami Owczymi 2:0 (1:0) w meczu 7. kolejki grupy E eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. Bramki zdobyli Sebastian Szymański (4′) i Adam Buksa (65′).

Gospodarze od 49. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę za faul na Arkadiuszu Miliku obejrzał Hoerdur Askham. W Torshavn w roli selekcjonera kadry zadebiutował Michał Probierz, który 20 września zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa.

W innym spotkaniu tej grupy Albania pokonała Czechy 3:0 (1:0). Dwa gole strzelił Taulant Seferi (51′, 73′), a jednego dołożył Jasir Asani (9′). W zespole gospodarzy od 67. minuty grał Ernest Muçi z warszawskiej Legii. Albania (13 pkt) prowadzi w tabeli grupy z przewagą 4 punktów nad Polską oraz pięciu nad Czechami i Mołdawią. Ostatnie, 5. miejsce zajmują Wyspy Owcze (1 pkt).

W niedzielę reprezentacja Polski zagra z Mołdawią. Początek spotkania na warszawskim PGE Narodowym o 20.45.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

Więcej w piłka nożna
Duża zmiana w piłce nożnej. Dokumenty zawodników i trenerów znajdą się w aplikacji mObywatel

Polska piłka nożna staje się... cyfrowa. Od teraz legitymacje trenerskie i zawodnicze znajdą się w aplikacji mObywatel. Potwierdził to w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Aplikacja...